Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Seyir Defteri
İmecede yenilikler yapıyoruz PDF Yazdır E-posta
 
Yabani otlar,yağlar,sabunlar kargolanıyor İmece Evi yenileniyor; Mutfağa yeni masalar yapıyoruz :)
 
Bahar Kolisi PDF Yazdır E-posta

   

Eksik ve ihtiyaçlarımızı Bahar Kolisinin gelirleri ile karşılıyoruz. İsteyenlere yabani ot demeti ile yolluyoruz. Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  

 
2019 Baharı geldi PDF Yazdır E-posta
 
Bahara Girerken- Mart 2019
Cemrelerin düşmesi ile gelen Bahar havası sadece bizi değil bitkileri,kuşlarıda coşturuyor. Gerçi Şahin iki tavuğu gün aşırı mideye indirince daha dikkatli olmamız gerektiği ortaya çıktı.
Bahar coşkunun,heyecanın,aşkın mevsimi olmakla beraber çıktısı doğal üretimler oluyor :) yoğun olarak bahçeleri hazırlamaya ve ziyaretçi evlerini tadil etmeye başladık.
Budama ve çeliklemeyi gerçekleştirip,küçük fidanların çapa,gübre bakımını yaptık. Bu hafta aşı denemesi yapacağız.Hafta sonu ise gönüllülerin katılacağı çalışma kampı düzenledik. Müsait olan çoluğu,çocuğu,arkadaşı ile katılıp toprakla dans edeceğiz. Hem bahçelerde hemde kerpiç sıvada.
TADİLATLAR
Geçen sonbaharda ziyaretimize gelen bir inşaat mühendisi,Mütehait arkadaşımız işi bırakmış.Elinde iki tane 4 odalı,banyo,WC li konteyneri İmeceye bağışladı.Doğal evler yerine endüstriyel,modern görünümlü odalarda konaklamak kırsalın "biyolojik çeşitliliğine" henüz hazır olmayanlar için bir seçenek oldu.Oldukça kullanışlı görünen bu modern odaların duvarlarını,verandasını ahşapla,çatısınıda toprak ve kamışla izole ederek yazın siesta kullanımına hazır edelim diyoruz.
Sizlerin evinde,işyerinde atıl duran malzemelerin arasında tadilatlarda ve genel kullanımda ihtiyaç duyduklarımız varsa diye aşağıdaki listeyi hazırladık; http://imeceevi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=591&Itemid=36
ETKİNLİKLER
Hazirana kadar bahçelerde işimiz çok. Aşağıdaki çalışma planımıza dilediğiniz zaman dahil olabilirsiniz.
9-10  Mart   Kerpiç ve Bahçe Kampı
16-17 Mart  Yükseltilmiş bahçe,Kerpiç sıva,Sabun yapıyoruz
23-24 Mart  Kompost yapıyor ve bahçeleri hazırlamaya devam ediyoruz
25-27 Mart Yeşillikleri ekiyoruz
28-29 Mart Domates,Biber,Patlıcan tohumlarını ekiyoruz
30-31 Mart Kök bitkilerini ekiyoruz
Konaklayarak katılmak isteyenlerin ziyaret sayfamızı okuyup ilgili formlardan birini doldurmalarını bekliyoruz.
YABANİ OTLU BAHAR KOLİSİ 
Bahar demek aynı zamanda yabani ot demek. Özellikle toprağın ısınması ile beraber yabani otlarda boylanmaya başladı. 500-550 rakım aralığında egzos nedir bilmeyen alanda tertemiz,şifa dolu otları yemeğe başladık.Toplarken yemeklik ve salatalık diye ayrı toplayıp bedenimizi ödüllendirmeye başladık. Ve tabii bunu sizinle nasıl paylaşır diye düşünürken Bahar Kolisi hazırlayalım dedik. Hem biz öngörülmeyen bir sürü eksiğimizi giderelim sizde buraların lezzetiyle sofranıza katkıda bulunun. İlgilenenler için detaylar aşağıda;
2019-İmecenin Bahar Kolisi
**************************************************
Zeytinyağı 500ml.
Sirke-Alıç 250ml.
Sirke-Yabani Elma 250ml.
Tarhana (30 çeşitten) 360ml.
Deli Erik Reçeli 212ml.
Kekik (Çay-Baharat) 100ml.
Sabun (Sadece Zeytinyağı) 2 Adet.
Sıvı Sabun (Zeytinyağı,Külsuyu) 660ml.
Yabani Ot demeti demet
**************************************************
Tanesini 200 tl öngördüğümüz kolilerden 30 adet hazırlıyabiliyoruz. Çünkü tarhana,Deli erik ve yabanielma marmelatı bu kadar. Yukarıdaki ürünlerden farklı olarak örneğin 5lt. zeytinyağı, 10 adet sabun gibi ilaveler  istersen aynı kolide yollayabiliriz.
İmeceden selamlar,sevgiler  543-6775809  -5524142363   Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

 
Yunus 3 yaşında PDF Yazdır E-posta
Yunusumuz bu akşam 36 ayını bitiriyor.Yarın 3 yaşını kutluyacaz. 28.Şubat2016 da akşam 22.20 de İmecenin Taş Evinde dünyaya gözlerini açtı. Az daha takılsa 29 şubat olacaktı doğum günü... Yıllarca sürecek bir mevzu olacaktı ki 1 saat 40 dakika önce bizi bu karşamaşadan kurtarıdı.
Hava bugünlerde bir bahar bir kış. Biz ise günlük işlerimize devam ediyoruz. Tüm gönüllü başvurularını bu havalar nedeniyle biraz yokuşa sürüp ertelerken işleri Yunusla yapıyoruz. Fidanların bakımını yaparken toprağın üstünde yatağındaymış gibi yan gelip yatarak hayaller kurup üstünede oynayan hali beni çok mesut ediyor. Ne iyi etmişizde doğa ile gerçekten uyumlu olmanın ne demek olduğunu minnacık yavrudan öğreniyoruz.
Yatma saatinde Barışıma (27 oldu sayılır),Ekinime (22) ve Suryacığıma (10) "Hoş geldin bebek,yaşama sırası sende" şiirini güncelleyerek söylerken Yunusa nedense hiç söylemedim.Önceki çocuklarımı hayata hazırlarken bilgi,nasihat,vss telaşındayken Yunusta hiç böyle bir ihtiyaç hissetmiyorum. Çocuk zaten ne yapması gerektiğini biliyor. ... bize düşen şu yaşına kadar hala ilaç kullanmak ,antibiyotik vs almış olmamanı sağlamamız ebeveynlerin olarak belki en önemli başarımız.
Hoşgeldin yavrum.Nice mutlu yaşların olsun. Sayende doğadaki aktörleri daha iyi tanıyor, dinliyor ve dünya telaşlarımız azalıyor. Sağol,varol :)
 
Nukller Enerji cok tehlikeli PDF Yazdır E-posta
Aşağıdaki video bağlantısı Almanya gibi titiz bir ülkede dahi insan
faktörünün ne denli önemli olduğunu, varillerin rastgele depolanışı ve
depoya sızan suların nelere mal olacağını anlamamızı kolaylaştırıyor.
Türkçe açıklamalı video özellikle Nükleer Enerji ucuz,temiz, mutlaka
olmalı diyen çevreye ulaştırılmalı.

https://www.facebook.com/ozzgurbuz/videos/403035457124436/?v=403035457124436
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 55 - 63 Toplam: 335