Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar

Yeni eklenenler

spacer
Ziyaret-Seferihisar-2020
Seferihisardaki yeni yerimize temel düzeyde düzen kurana kadar ziyaretçi kabul edemiyoruz. Ancak İmeceyi ziyaret etmiş deneyimli arkadaşlarımızı her zaman bekliyoruz. Ve hatta şimdilerde çok ihtiyacımız var desek daha doğru olur :)
 
2019 Güneşin Sofrası

2019 Yazı ve Güneşin sofrası gene kuruldu :)

Kabaklar,Armutlar,Domatesler,Patlıcanlar,Elmalar sıraya girdiler...

Sonra tarhana,.. 

 
Menemen İmece Evini Kapattık
16 senenin ardından İmece Evini psikolojik ve ekonomik olarak sürdürmek mümkün olmadığından kapıları kapatıp,çiftliği boşalttık. Doğal yaşam amaçlı benzer bir oluşuma çiftliği kökünden satıp, bizde farklı bir coğrafyada daha küçük; çocuk, ekoloji ve üretim odaklı yaşantımıza  devam etme niyetiyle bir süre durma,hissetme,araştırma yollarında olacağız. Umarız hatalarımız nedeniyle çok kalp kırmamışızdır. Kamusal alanlar yaratınca çok insanla etkileşimde olup hata yapmamızda kaçınılmaz oluyor. Kusurumuza bakmayın.
Sevgiyle,huzurla,sağlıkla kalın
Telefon yerine e-postayı kullanmanızı tercih ederiz; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

 
Erik Çiçeklerinin büyüsü
Korona nedeniyle dinlediğimiz radyo kanallarına Çin devlet radyosunu da ekledik. Korona harici kendi kültürlerine özellikle yeme içme kültürüne her fırsatta yer veriyorlar.
Son hafta ise gündemleri Erik çiçekleri!
Aynı Japonların kiraz çiçeklerine gösterdikleri saygıyı gösteriyorlar.
Çin ve Japonya da da insanların gündemleri dolu. Onlarda fatura,kart borcu,çocuğun eğitimi vs gibi sistemsel meselelerle güreş tutuyorlar.
Peki ne ara baharın gelişini müjdeleyen bu şahane doğa olaylarını kaçırmıyorlar?
Sanırım Devlet ve STK lar sosyal ve yaygın medyayı kullanarak bu güzellikleri ıskalanmasına izin vermiyorlar..
Şu an insan yapımı olan çamlıklar hariç tüm doğal ormanlar Gelin Buketi gibi Erik çiçekleri ile süslendi :)
Elbet günün birinde ülkemizde de Eriğin,Kirazın,Elmanın,Bademin ve daha pek çok bitkinin meyvesinden ayrı olarak çiçeklerinin güzelliğini hatırlatan etkinlikler düzenleriz 
 
Yaşasın yerel,doğurgan tohumlar :)

TOHUMLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR;

Kredi borcu,tüccara borcu olmayan her Çiftçi Köylü her tohum ekişinde bağımsızlığını,kültürünü,ailesini koruduğunu bilir.

 
Hakkımızda-2020 Seferihisar

 

 

  

 

2005 yılında Ekolojik Köy kurma,kendine yeten üretim sistemini kurma hayaliyle 2 sene MotoKaravanla dolaşıp şehirlerde, çiftliklerde toplanmaya başladık...

2007 de artık biryerden başlayalım deyip Kazdağında kiralık bir alanda ekolojik kamp-İmece Evi adıyla dünayaya merhaba dedik. İmece Evi önce bir çiftliğe sonrada kendiliğinden bir öğrenme merkezine dönüştü.
2011 yılında ise kiralık alandan ve bitip tükenmez toplanıp dağılmalardan kaçarcasına İzmir-Menemen’deki Dumanlıdağ’da satın aldığımız araziye geçtik.7 senenin tecrübesi ile bir yandan barınaklarımızı,bahçelerimizi yaparken  Barış içinde temiz bir Dünyayı hemen şimdi yaşamak isteyen bireylerinde kolektife katılması için formüller geliştirdik.Ancak pek başarılı olamadık!
2020 yılında Dumanlıdağdaki çalışmalarımızı sonlandırıp denize daha  yakın olan Seferihisar'aa satın aldığımız araziye taşındık.Denize 3km mesafedeki yeni arazimizde 16 yıllık deneyimimizle yeniden düzen kurmanın heyecanını yaşıyoruz. 

 
Doğanın cennet köşesinde, kadim, yerel, geleneksel yöntemleri modern bilimle harmanlayıp neşeyle, hep birlikte doğal üretim yapıp bunları dostlarımızla, ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 
Ekonomik ihtiyaçlarımızı az sayıda ürettiğimiz zeytin,zeytinyağı,peynir gibi ürünlerimizi ve bizim gibi üretmesi için cesaretlendirdiğimiz üretici,köylü dostlarımızın ürünlerini çalışmalarımıza katılmış yada internetten bizi takip eden “imecan” lar la paylaşarak karşılıyoruz.

Çalışmalarımıza kamplar,etkinlikler aracılığı ile katılan stajyer,kursiyer,gönüllüler  veya destekçiler aramızda oldukları esnada "tarım,gıda, inşaat, elektrik, deterjan, boya ve ihtiyaç duyduğu pek çok şeyi,bilgiyi" deneyimle olanağı buluyorlar. 

 
İmece Evi Doğal Yaşam Merkezi
İnternet Sitemiz;    www.imeceevi.org
Facebook;              www.facebook.com/imeceevi
Yahoo duyuru grubu http://groups.yahoo.com/neo/groups/imeceevi/info?yguid=339508532
Fotoğraf yeniler http://www.facebook.com/photo.php?pid=708198&id=1636106498&ref=fbx_album#!/photos.php?id=1636106498
E-Posta Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Telefon 0543-6775809
Adres Seferihisar,izmir

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 7 Toplam: 16