Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Seyir Defteri
27-28 Mayısta Antalyadayız PDF Yazdır E-posta

27-28 Mayısta Antalyada toplanıyoruz. Hem Ali ile Ayşini anacaz hemde yaşamı tehtid edenlere protestomuzu haykıracaz. Müsait olan herkesi bekleriz.

https://gaiadergi.com/ekolojist-ciftin-oldurulmesine-sessi…/ 

 
Hediye Meşe Fidanı PDF Yazdır E-posta

 Önceki kış yere düşen meşe palamutlarını bir noktada topladık.Veee baharda ne görelim bir sürü Meşe Fidanı. Ne yapalım diye düşünürken aklımıza "Hediye" etmek geldi. Eğer Meşe Fidanı dikeceğiniz bir bahçeniz varsa ve isterseniz kargolayabiliriz. Fidan sınırlı sayıda.İlk başvuranlara kargo alıcıya ait olacak şekilde yollamayı planladık. İstekliler Adres bilgisi ve telefon numarasını Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine e-posta atarak süreci başlatmış olurlar :) 

 
Yaşasın Sevgi ve Umut PDF Yazdır E-posta
 
Henüz yetişkinlerden etkilenmeyen bebek-çocuklar bölünmeyi,kötülüğü,evet-hayırın anlamını, komşusu ,arkadaşı hatta herhangi bir varlık hakkında olumsuz düşünmeyi bilmezler. Çocukların gözlerinde ve davranışlarının çoğunda sevgi,umut vardır. Ne şanslıyız ki bu gözlere ve davranışlara çok yakınız :)
 
Mart-2017 İmeceye bahar geldi :) PDF Yazdır E-posta
İmeceden herkese selamlar
Uzun ve sert geçen kışın ardından bahar İmeceye,Dumanlıdağ'a da ulaştı. Kiraz,Badem ve Erik ilk uyanan ağaçlar oldu. Karıncalar yuva başlarına toprak yığmaya başlayınca baharın geldiğini anlayabiliyoruz.
TASARIM-İNŞAAT
Günlerimiz yoğun çalışma ve tasarımla geçiyor. Nihayet inşaat planlaması, yanan yerin yeniden inşaa tasarımı bitti. Üzerinde son düzeltmeleri yaptıktan sonra sizlerin,özellikle inşaat deneyimi olanlarınızın tavsiyelerini isteyeceğiz.
DERNEK
Bu hengame içerisinde birde derneğimiz oldu. Hem devletle olan ilişkilerde hemde yerel sorunlarda böyle bir yapılanmaya ihtiyacımız vardı. Bölgemizde şu an ilgilenmemiz gereken ormanlık alandaki bakanlığın kesim faaliyetleri ile komşu köylerimizin organik tarıma geçişini sağlayacak projeler geliştirmek.Birde AB gönüllü programına dahil olmak.(dernek 3 yıllık olduğu için bu mümkün). Bu üç konuda (Orman,organikgıda,bürükratik işler) yardımcı olacak gönüllülere ve üyelere ihtiyacımız olacak!
ABONE-ZEYTİNYAĞI
Baharla beraber bahçe hazırlıklarımıza da başladık. Bu senenin bahçe ortaklarını merak ve heyecanla oluşmasını izliyoruz. Hem imecenin alt yapısını hemde kişisel ihtiyaçlarımızı karşılayan bağımsız ekonomimizin iki temel direği olan Abonelik sistemi ve Zeytinyağı gelirleri ile karşılanıyor. Buna ilave olarak vegan pastırma gibi diğer işlenmiş ürünleri yazın sonuna doğru kilere kaldırmaya başlarız. Aaa bu yaz mantar üretimide devreye giriyor. Kütüklere ektiğimiz miseller yazın mantar verecek diye umuyoruz:)
ÜRETİM-AHŞAP ATÖLYESİ
Yeni bir  üretim alanı oluşturuyoruz;Ahşap Atölyesi. İmecede yaşayan herkesin ahşapla ilgili pek çok hayali var. Hepimiz her fırsatta ahşapa dokunuyoruz. Bunu düzenli, sanatsal,fantastik ve tabii ihtiyaçlara dönük üretime döndürelim dedik. Şu an genel tasarımda atölyenin yerini belirledik.İnşaatla beraber ilk atölyeyi yapacaz. Bu arada da aletlerimizi topluyoruz. Arada kaliteli bir alet geldikçe aradaki farkı görüyoruz. Ahşap dahi farklı tepki veriyor ...
İHTİYAÇLAR
Çoğunuzun deposunda,iş yerinde,evinde atıl duran, ne yapacağınızı bilemediğiniz amma atmayada kıyamadığınız bazı malzemeler bizim burada çok işe yarayabiliyor. Bize olmasada bir komşumuza,köylümüze faydası olacak öncelikli ihtiyaçlarımız;
**tahta,kereste
**Akü (oto veya jell)
**Dikiş makinesi (hurdası dahi lazım.Eski modellerin pedallarındaki volan bağlantılar çokönemli)
**Çift su girişli çamaşır makinesi
** Her tür ahşap işleme aleti
** TOHUM; Pembe domates,karnıbahar,brokoli,mor pancar,
**Kitap; Sapiens,HomoDeus,İlyada (Azra Erhat çevirisi), Beden içinde yolculuk, İsmael (Daniel Quin), Mülksüzler,...
İmece Evinden herkese selam ve sevgilerimizle
www.imeceevi.org
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
543-6775809
https://www.facebook.com/imeceevi/
İzmir-Dumanlıdağ 10 Mart 2017

 
Bir belgesel daha yayında :) PDF Yazdır E-posta

Önceki sene bir grup Üniversiteli gencin çektiği belgeselimiz bir sürü festival dolaşıp ödüller aldıktan sonra artık ekip tarafından internetten paylaşıma sokuldu. İyi seyirler ;)

https://vimeo.com/129806298 

 
<< Başa Dön < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 91 - 99 Toplam: 325