Anasayfa arrow Seyir Defteri arrow Traktörümüzü Aldık
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Traktörümüzü Aldık PDF Yazdır E-posta
Traktörümüzü aldık ve bugün İmeceye getirerek ilk görevi olan  gübre taşımaya başladık.
Hatırlarsanız 15 gün önce Traktör almak için bir ürün sepeti oluşturmuştuk.Sepet bedelini hemen yatıranlar sayesinde Traktörü aldık. 7 yıldır yatan BMC-Leyland 154 model.1974 yılında yapılmış.Dönemin ilk traktörlerinden. Muhtemel ilk-sıfır alanlar ne caka satmıştır. Pekte afilli yüzü var. Yakında hertarafını resimlerle renklendirir yeni "İmece" çehresine bürünür :)
15 gündür Menemen sanayisinde bakımı yapıld.; Yeni akü,yağlar,filtreler, silindir kapak değişimi,marş,buji,devirdaim, römork takma bağlantısı, Hidrolik kolları çalıştıran mekanizma derken ay sonunda gelen sepet bedelleride sanayinin labirenlerinde eridi :) Pompayı tamir ettiremeden ve römork ve  tırmıkta alamadan Traktörümüzü çıkarttık dağa. Muhammet abinin Römorkunu ödünç aldık ve akşam geç saate kadar muhtarımız Habibe Anayla anlaştığımız koyun gübresini taşımaya başladık. 
Çok heyecanlıyız :)
Bizi bağımsız kılan dayanışmacı,paylaşımcı fikirlerimiz var. 11 senedir onbinlerce ziyaretçimizle bu fikirleri adım adım gerçekleştirdik. Ancak bu seferki fikrin ucu "Akçeye" dayanıyordu. Diyordukki "Bizim acil traktöre ihtiyacımız var. Bunu alabilmemiz için ürün sepeti oluşturduk. Siz bu sepetlerden alın.Bedelinide hemen yada ay sonunda bize verin.Biz ise sepetleri zeytinyağı sıkımından sonra yani Kasım sonu,Aralık başında göndereceğiz dedik. Ve bu çağrımıza yanıt veren 38 destekçimiz sayesinde önemli bir adım attık; DAYANIŞMA KREDİSİ.
Bu adım,bu dayanışma  sadece bize Traktör kazandırmadı, bizim gibi vizyonu olan,dürüst üreticiler içinde bir emsal oldu. Umarız bu dayanışma ağları, güvene dayalı üretim,paylaşım ağları yaygınlaşır. Hem insanlar ne yediğini bilerek temiz,gerçek gıda ile beslenir hemde üreticiye, bize üretme gücü veren sizler sayesinde yeni dayanışmacı,paylaşımcı fikirler hayat bulur.
Bu mektupları okuyan,paylaşan, ürünlerimizden, karışık ürün sepetlerimizden alan herkese çok çok teşekkür ederiz.Sağolun varolun,eksik olmayın :)
Sepetlerin hazırlanıp gönderilmesi için zeytinin azıcık daha yağlanıp sıkmaya hazır hale gelmesini bekliyoruz.
Sepetlerden artan ürünlerimizden Zeytin,Zeytinyağı,Deli Erik Reçeli, İncir-Armut Sirkesi,Alıç sirkesi, Ahlat Sirkesi, Yabani Elma Sirkesi ile Zeytinyağı Sabunu sizden gelecek istekleri bekliyor olacak. Bize e-posta atarsanız bu ürünleri size nasıl ulaştırabileceğimizi konuşuruz.
Tüm bunların dışında şehirde ortaklara ihtiyacımız var; Sadece zeytinyağı ve Külsuyundan yapacağımız sabun ile ahşap işlerimizi değerlendirecek dükkancı ortakları kast ediyoruz. Eğer Sabun veya Ahşap işleri ilgiliyseniz bize bir e-posta atarmısınız :)  Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
İmeceden selamlar
6 Kasım 2017-Dumanlıdağ
 
< Önceki   Sonraki >