Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar

Yeni eklenenler

spacer
2021 Şubat İmece Ürünleri
 
Bu ay dört ayrı üreticiden üç ayrı ürün seçeneği hazırladık.
Biri karışık ürün kolisi; Kargo Bedeli dahil 250 Tl.olan karışık İmece Kolisinde neler var; Zeytinyağı,İncir Sirkesi,Yabani Elma Sirkesi,Portakal Reçeli,Sabun,Sıvı sabun,Tatlı patates,Portakal,Limon ve hediye olarak Şiraz-Merlot karışımı Ateş Suyu :)
Diğeri ise Akdenizin doğal mevsim meyvelerinden  kocaman bir 17kg luk çuval; Kargo dahil 175Tl. 
Ve Organik sertifikalı soguk sıkım Zeytinyağı.Kargo dahil 5 litre 175TL. 
Aşağıdaki formu doldurmanız la süreç başlayacak;

 
Yeni yıla girerken-2020
 
Herkese merhaba
Fethiye çevresinde zaten varolan haberleşme-dayanışma ağındaki dostlarımızın kolaylaştırıcılığında bölgeye uyum süreci öğretici, besleyici ve ilham verici olarak geçiyor.
Dumanlıdağ'dan ayrıldığımız Mayıs ayından bugüne geçen yedi aylık deneyimimizi,hatalarımızı, hoşlukları,işbirliklerini İmece Evi'nin yeni yerinde  yazıp paylaşmayı umut ediyoruz.
Fethiye günlerimiz arkadaşlarımızla hayallerimizi ama en çok Kooperatif-Ekoköy tasarımını konuşuyoruz. "Feleğin çemberinden geçmiş" ve tek seçenek dayanışma,kolektif diye ısrar eden deneyimli bireylerle yol almak çok umut veriyor...
"Ekoloji,Demokrasi,Barış" eksenindeki çalışmalarımız temelde dayanışma, işbirliği ve karşılıklı ilgiye dayanmaktadır. Yalnızlığa ve bireyselliğe karşı en etkili aşıyı hazırlıyoruz. El ele tutuşan, küresel kültürel çöküşü öngören ve  bundan kaçınmak için mücadele eden ve en önemlisi yeni canlandırıcı,üretken yollar yaratan bir insan ağı oluşturuyoruz.
Günlük rutinimiz rahatladıkça iletişim kanallarını daha fazla besleyecek zamanımız olacak. Şimdi Acil bir gelişme oldu. 2007 den beri var olan e-posta grubumuz Yahoo 15 Aralıkta dünya genelinde hizmeti durduruyor. Googledan önce hizmete başlayan Yahoo hemen tüm Alternatif Hareketin bağımısız iletişiminde öncü oldu. Sosyal Medya çok dinamik olması nedeniyle hernekadar lider iletişim aracı olsada e-posta grupları muhalif,başka dünyayı var etme peşinde koşan aktivistlerin bağımsız,müdahaleye çoğunlukla kapalı olup en güvenilir haberleşme aracı. Bu nedenle Google grubu kurup mevcut üyeleri yeni gruba taşıyacağımız gibi bu satırları okuyanlarıda aşağıdaki bağlantıdan üyeliğe davet etmiş olalım.
Üyelikte sorun yaşarsanız bize e-posta attığınızda yardımcı oluruz; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Toros'ların eteklerinde,Akdeniz'in ılıman ikliminde ayağımızın tozu ile  üretime Portakal,Ayva reçeli ile başladık.Eksik ve ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere bedeli 250 TL.olan ürün kolisi hazırladık.Dumanlıdağdan getirdiğimiz Yabani Elma,Alıç ve İncir Sirkesi,Zeytinyağlı-Külsulu Sabun ve Sıvı sabun ile Seferihisardaki yerimizde biraz Zeytinyağı ilave ettik. Kremide unutmadık.Hediye olarak Şiraz-Merlot karışımı "Ateş suyunu" koliye dahil ettik. Toplam 40 adet olan kolilerden almak,hediye etmek isteyenler aşağıdaki formu doldurmaları süreci başlatacak.
Kırsaldaki geçici evimizden herkese kucak dolusu selam ve sevgilerimizle
Yunus,Reyhan,İsmail Yenigün
Aralık 2020 
 
25 Aralık-11.00 de Fethiyedeyiz

  
Duyduk duymadık demeyin,
Güzel Fethiyemizin nadide yarımadası üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Daha önce reddedilen garabet yat limanı projesi Akmarin hortladı. Binlerce m2 deniz dolgusu, avm, lokanta, otel ve yüzlerce tekne için marina yapmak isterlermiş! Hem de yangından mal kaçırır gibi pandemi yasaklarının ortasında ÇED toplantısı düzenleyerek…
Kıymetli ormanımızın denize kavuştuğu göz bebeğimiz yarımadamıza marina görünümlü beton yığınları yapmaya hakları yok. Bu güzel coğrafyanın, kıymetli ekosistemin sinsice yok edilmesine izin vermeyelim.
Kahverengi bayrak yerine mavi deniz isteyen herkesi 25 Aralık Cuma günü saat 11:00’da Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi (Müze yanı) Salonuna Bekliyoruz.
 
Fethiye'ye taşındık!!!
Seferihisardaki arazimizin imara kapalı olması önümüzdeki Mart ayında başlıyacak çalışmalarımızın alt yapısını oluşturmamıza imkan vermediğini fark ve idrak edip araziyi satışa çıkararak Fethiye yakınlarında bir köye taşındık. Fethiye'de çocuk,ekoloji  ve sanat odaklı bir kolektif oluşumu bu kararda etkili oldu. Henüz çok başında olan girişime omuz vermek,parçası olmak ve kooperatife dönüşme eğilimini güçlü bir şekilde heyecan ve deneyimlerimizle desteklemek üzere bu adımı attık. Neredeyse 5 yaşına yaklaşan Yunus olmak üzere çok sevinçli ve heyecanlıyız. 

 
Yağmurlar,kış gecikiyor!!! 2020 Ekim

Veee bereket yağmaya başladı.

Sezonun ilk yağmuru bizim buralara,İzmir'in güneyine de  yağıyor artık.Ekim ayının ortasına geldik.Gecikmeli buluşmayı sadece biz insanların yanısıra hayvanlar,bitkiler,taş,toprakta kendince karşılayıp,kabul ediyor-dur!?  Zeytinler ve mantarlar için ise bu ilk yağmurlar daha önemli. Gerçi önemi biz kendilerinden faydalandığımız için.Öncelikli gündemimizde tuttuğumuz içindir. 

Neyseki yağdı...ya daha da gecikseydi?...

Yaa...değilmi?  Koronayı ,bir virüsün tüm dünyayı altüst edişini öngörmüşmüydük? Teorik olarak düşünülüyordu,filmlerede konu oluyordu...amma yaşantımızın orta yerine kurulacağını düşünmemiştik...ya da düşünek istemiyorduk.Belkide "sistem bir çaresini bulur" diye es geçiyorduk! Peki iklimin değişimi yıllardır konuşulan bir gerçek. Bu iklim değişiminin ne anlama geldiğini sezonun ilk yağmurunun Ekim ayının  ortasında yağması ilemi anlamalıyız? ve bunudamı sistme havale etmeliyiz? Bu kış nasıl geçecek,önümüzdeki yaz 2020den dahamı uzun ve yakıcı olacak?...

Böyle gıcık sorular orta yerde durup bunlar için kişisel ve toplumsal çözümleri birlikte üretme umudunu canlı tutarken biz bu yağmurun zeytine,zeytinyağına etkisini düşünerek hasat hazrlıkları yapıyoruz.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 8 - 14 Toplam: 29